Vytlačiť

ROZŠÍRENÉ CIEVKY
Rozšírené krvné cievky (metličky)sa často vyskytujú pri slnkom poškodenej pleti. Príčinou môže byť  oslabené kožné tkanivo a odbúravanie kolagénu v krvných cievkach, ako aj upchávanie kapilár. Hromadením krvisa rozširujú kapilárne cievy, čosa na povrchu kože prejavuje ako jemná vlásočnicová červená sieť (metličky). Pri IPL terapiisa rozpúšťajú zhluky erytrocytov, ktoré upchávajú kapiláry, zároveň pulzné svetlo pozitívne ovplyvňuje tvorbu kolagénu. Krátko po ošetrení sú viditeľné cievky sfarbené do slabočervena , čo je prejavom uvoľnenia kapilár a obnovením prietoku krvi. Neskôr prestanú byť cievky viditeľné a celkový vzhľad pletisa zlepší. Každým ošetrenímsa aktivizuje tvorba kolagénu, približne po 5 ošetreniach, môžeme očakávať viditeľné, dlhodobo pretrvávajúce výsledky.

Ošetrenie je bezbolestné a dobre znášané, u svetelných impulzovsa pociťuje pocit tepla a ľahké štípanie. Ošetrujúca plocha je aktívne a priebežne ochladzovaná, čo znižuje bolestivosť a zaručuje šetrnú terapiu. Po ošetrení pulzným svetlomsa žilky zafarbia do hneda, hnedo-ružova. Výskyt mierneho začervenania na okrajoch je normálne. Cievky nezmiznú po niekoľkých dňoch, ale zanikajú časom. Cievka môže postupne meniť svoj vzhľad a farbu. Dosiahnutý kozmetický výsledok môžeme zhodnotiť až po štyroch až šiestich týždňoch. 

Výhody odstránenia žiliek metódou IPL


Účinok ošetrenia do 0,5mm priemeru cievky 
takmer bezbolestný zákrok 
rýchle odstránenie 
zákrok trvá cca 10-15 minút 
nie je nutná žiadna rekonvalescencia


Obmedzenia /Kontraindikácie:

mesiac pred a po ošetrení sa nedoporučuje navštevovať solárium alebo opaľovať sa 
príliš tmavý typ pokožky 
žltačka 
u ľudí, ktorýmsa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy 
v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie v ošetrovanej oblasti 
6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A, retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN – používaný na liečbu akné) 
v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (vysadiť min. 2 týždne pred zákrokom) 
niekoľko mesiacov pred zákrokomsa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu 
miesta ošetrené botoxom, tetovanie 
poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm, chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka 
počas tehotenstva a dojčenia zákrok nedoporučujeme


Po ošetrení sa doporučuje vyvarovať všetkého, čo v ošetrenom mieste podporuje prekrvenie, a bráni tak dosiahnutiu požadovanému výsledku:

vyvarovať sa nápojom obsahujúcom kofeín, alkoholu a nikotínu 
nenavštevovaťsaunu, nedávať si striedavé kúpele, horúcu sprchu apod. 
vzdaťsa intenzívnej športovej činnosti 
neužívať lieky podporujúcej riedenie krvi


V závislosti od typu pokožky a nastavených parametrov môže ošetrené miesto sčervenieť, príležitostne - najmä u cievnych poškodení - môže aj ľahko opuchnúť. Tieto príznaky zvyčajne rýchlo miznú. Prípadné vedľajšie účinky zmierňuje chladenie postihnutého miesta na koži. Príčinou popísaných problémov je takmer vždy skutočnosť, že postihnuté miesto bolo pred ošetrením alebo po ošetrení vystavené slnečným lúčom alebo pôsobeniu solária bez zodpovedajúcej vysokej ochrany.

Nutnosť opakovať ošetrenie je individuálne, odporúčasa  štyri až šesť ošetrení, medzi ktorými by mala byť pauza minimálne 14 dní. 

Na nohách sa odporúča nosiť kompresívne pančuchy pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Ošetrenie pôsobí na červené krvinky v cievkach. IPL spáli útvary pri povrchu kože ale nie cievu ako takú, preto sa po čase môžu prejavy prinavrátiť.

Facebook